Kotły na ekogroszek – ekonomiczne spalanie

Piec na ekogroszek z podajnikiem jest oszczędnym sposobem na ogrzanie domu. To zasługa automatyki. Piece z podajnikiem minimalizują zapotrzebowanie na paliwo i same decydują, ile potrzeba go na zapewnienie określonej temperatury w domu. To duży komfort dla użytkownika.

Nie bez znaczenia jest również paliwo. Ekogroszek to znakomity materiał opałowy. Charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami. Jest wysokoenergetycznym paliwem z niską zawartością siarki. Ma to wpływ na koszty związane z użytkowaniem. Dodatkowa zaleta to niewielka ilość popiołu powstająca podczas spalania ekogroszku.

Piec CO na ekogroszek – dlaczego jest ekologiczny?

O tym, że kocioł na ekogroszek jest ekologicznym rozwiązaniem, decydują dwa czynniki – rodzaj paliwa i sposób spalania w niskoemisyjnych piecach z podajnikiem.

Dobrej jakości ekogroszek powstaje z wyselekcjonowanych partii węgla. Jest paliwem o dużej kaloryczności i małej wilgotności. Podczas produkcji poddawany jest zabiegom, które zwiększają jego energetyczność. W procesie spalania emituje do atmosfery mniej szkodliwych związków niż inne materiały opałowe (np. czysty węgiel).

Piec na ekogroszek z podajnikiem charakteryzuje się wysoką sprawnością. Jest przystosowany do spalania paliwa, tak by ograniczyć emisję szkodliwych gazów cieplarnianych. Piece tego rodzaju są nastawione na maksymalizację energii przy jednoczesnym zminimalizowaniu poziomu zużycia paliwa. Oznacza to, że przy niewielkim spalaniu ekogroszku, można otrzymać wystarczającą energię potrzebną do ogrzania domu i wody.

Ekologia? Tak, jeżeli korzystamy z właściwych pieców i ekogroszku o odpowiednich parametrach.

Piece na ekogroszek z podajnikiem – zapoznaj się z naszą ofertą

Szukasz odpowiedniego kotła na ekogroszek lub pellet? Zobacz, co do zaoferowania mają Pleszewskie Kotły Centralnego Ogrzewania. Nasza firma produkuje kotły na pellet i ekogroszek o różnych mocach. Poznaj szczegółowo nasz asortyment!