Czym charakteryzuje się pellet? Jest materiałem opałowym przygotowywanym z odpadów drzewnych (wióry, zręby, trociny). Jego skład pozwala nazwać go ekologicznym paliwem stałym. Ma postać granulatu o niewielkiej objętości, ponieważ podczas produkcji zostaje sprasowany. Dobrej jakości pellet powinien mieć certyfikat DIN Plus i EN Plus A1.

Pellet spalany jest w wyspecjalizowanych kotłach. Dzisiaj są to coraz bardziej zautomatyzowane piece do centralnego ogrzewania. Piec na pellet najczęściej wyposażony jest w podajnik, który dostarcza paliwo do komory spalania. W kotłach na granulat drzewny wyróżnia się dwa rodzaje podajników do pieca. Ślimakowy pracuje przy użyciu świdra. Pneumatyczny znajduje zastosowanie wtedy, kiedy piec CO na pellet i podajnik chcemy umieścić w osobnych pomieszczeniach. Pneumatyka umożliwia transport pelletu na odległość nawet kilkudziesięciu metrów.

Dlaczego warto zdecydować się na kocioł na pellet?

Kotły CO na pellet mają wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest ich ekologiczność. Pellet zalicza się do odnawialnych źródeł energii. Kolejnym plusem jest tania eksploatacja. Co jeszcze wyróżnia tego rodzaju urządzenia?

Zalety stosowania kotłów na pellet:

– Automatyka sprawia, że kotły na pellet wymagają minimalnej obsługi.

– W procesie spalania wytwarza się mniej popiołu i szkodliwych substancji.

– Wysoki poziom bezpieczeństwa – kotły wyposażone są w czujniki temperatury.

– Pellet jest czystym paliwem, co umożliwia utrzymanie czystości w kotłowni.

Ekologiczność i ekonomiczność palenia pelletem w kotle wysokiej klasy

Naturalny skład pelletu i niska emisja spalin w nowoczesnych kotłach sprawiły, że jest to jeden z najbardziej ekologicznych materiałów opałowych. Dlatego warto wybrać piec na pellet. Cena samego kotła nie jest najniższa. Jednak stosunek efektywności ogrzewania domu i kosztów za paliwo, przemawia na korzyść granulatu drzewnego. Sprawia to, że palenie pelletem staje się coraz popularniejsze. Innym przykładem ekologicznych rozwiązań w systemach grzewczych są m.in. kotły na ekogroszek

Sprawdź szczegóły naszej oferty i wybierz swój kocioł na pellet!